Uudised

Raamatutes peitub tarkus 09. november Admin


7.novembril toimus Viljandi Linnaraamatukogus 5.klassile mõeldud infootsingu mäng „Raamatutes peitub tarkus“, kus osalesid ka meie kooli kaks võistkonda: Keirit, Vaido ja Petrik ning Kristi, Kairit ja Tauno. Kõigepealt tutvustas raamatukogutöötaja erinevaid teatmeteoseid ja neist informatsiooni otsimise põhimõtteid. Mis vahe on entsüklopeedial ja käsiraamatul? Miks on oluline teada tähestikku? Kuidas kasutada aineregistrit? Laudadele oli välja pandud palju erinevaid tarku raamatuid, mida võistkondadel ka kohe vaja läks. Kas nandu on lind, loom või kala? Mida tähendab sõna ortograafia? Kes on Austraalia põliselanikud? Neile ja paljudele teistele väga erineva teemavaldkonna küsimustele tuli vastused leida. Kõik võistkonnad olid tublid ja lahendasid ristsõna ära. Kiiremad said ka auhinna. Kiirusest olulisem oli aga praktiline kogemus, kuidas teatmeteosega töötada.

7.novembril toimus Viljandi Linnaraamatukogus 5.klassile mõeldud infootsingu mäng „Raamatutes peitub tarkus“, kus osalesid ka meie kooli kaks võistkonda: Keirit, Vaido ja Petrik ning Kristi, Kairit ja Tauno. Kõigepealt tutvustas raamatukogutöötaja erinevaid teatmeteoseid ja neist informatsiooni otsimise põhimõtteid. Mis vahe on entsüklopeedial ja käsiraamatul? Miks on oluline teada tähestikku? Kuidas kasutada aineregistrit? Laudadele oli välja pandud palju erinevaid tarku raamatuid, mida võistkondadel ka kohe vaja läks. Kas nandu on lind, loom või kala? Mida tähendab sõna ortograafia? Kes on Austraalia põliselanikud? Neile ja paljudele teistele väga erineva teemavaldkonna küsimustele tuli vastused leida. Kõik võistkonnad olid tublid ja lahendasid ristsõna ära. Kiiremad said ka auhinna. Kiirusest olulisem oli aga praktiline kogemus, kuidas teatmeteosega töötada.